Údaje ukázali, že celkové transakcie Etherea v predošlom roku boli viac ako štvornásobné v porovnaní s  bitcoinom. Nasdaq a Ycharts zverejnili, že v roku 2022 bolo o 338 % viac ethereových transakcií (408,5 milióna) ako bitcoinových transakcií (93,1 milióna).

Napriek tomu sa Bitcoinu podarilo udržať si svoju korunu, pokiaľ ide o záujem o online vyhľadávanie, podľa vyhľadávaní trendov Google.

Hoci najväčšia svetová kryptomena podľa trhovej hodnoty, Bitcoin (BTC), zaznamenala medziročný pokles hodnoty, výskum ukazuje, že návratnosť bitcoinou a ethereu v roku 2022 na jednotku rizika bola približne rovnaká ako u akcií a výrazne lepšie ako dlhopisov.

Objemy transakcií na bitcoinovej sieti však boli stabilnejšie a pravidelnejšie ako na Ethereu, ktoré zaznamenalo oveľa väčšiu volatilitu v objemoch transakcií, čo bolo to spôsobené prudkým nárastom dopytu v určitých obdobiach.

Zdá sa teda, že bitcoin a ethereum boli ovplyvnené rovnakými silami, ktoré spôsobili, že investovanie do akcií bolo v minulom roku výzvou, vrátane vysokej inflácie a hrozby poklesu. Podľa údajov CoinDesk boli akcie v roku 2022 takmer dvakrát rizikovejšie ako v roku 2021.

Pri pohľade na to, čo to spôsobilo, Baehr výkonný riaditeľ Coindesku, vo výskumnej správe uviedol, že likvidita musí byť kandidátom číslo jeden. "Keď sa pozriete späť na negatívne udalosti v kryptomenovom priemysle, nie je príliš ťažké nakresliť šípku k rýchlemu zhoršovaniu podmienok likvidity ako čiastočnej príčiny," povedal.

Pre krypto však nebolo všetko zlé a rok 2022 bol tiež rokom, keď blockchain Ethereum konečne spustil svoj upgrade. Tieto inovácie uľahčia používanie systému Ethereum pre ľudí na celom svete. Vďaka tomuto pokroku majú krypto predpovede optimistický výhľad do roku 2023.

Zdroj: CoinDesk